VS2012: It’s the economy, stupid!

Onlangs presenteerden campagnebureau BKB, de Melkweg en de Stadsschouwburg: VS2012: It’s the economy stupid!. Obama en Romney hebben de bokshandschoenen aangetrokken en maken zich op voor een felle strijd. Wat staat er bij de verkiezingen op het spel? Welke thema’s staan centraal en met welke wapens trekken beide kampen ten strijde?

Speciale Amerikagast Russell Shorto gaf een inleiding over zijn visie op de toekomst van Amerika en het belang van deze verkiezingen.

Neerlands meest kundige economen, USA-watchers en campagnestrategen bogen zich over de strijd tussen Mitt Romney en Barack Obama. Het doorslaggevende thema van deze verkiezingen wordt onmiskenbaar de economie: wat willen beide kandidaten en wat is de uitwerking van hun uiteenlopende plannen op de economie van de V.S., de wereld, en die van Nederland in het bijzonder?

Daarnaast werden de verkiezingscampagnes, welke smeriger en duurder dan ooit beloven te worden, ontleed. Wat zijn de prognoses en wat hebben de kandidaten nog in het verschiet voor elkaar? Ook berichtte Guus Valk (NRC) over de laatste stand van zaken.

Aanwezig waren Marike Stellinga (economieredacteur NRC), Peter de Waard (economiecolumnist de Volkskrant), Valentijn van Nieuwenhuijzen (hoofd strategie investment management ING), Jan-Kees Emmer (adjunct-hoofdredacteur de Telegraaf), Victor Vlam (WarRoom DeJaap) en campagne-experts Erik van Bruggen (BKB) en Kay van de Linde (Press Strategies). De avond werd geleid door Roderick Veelo (RTL Z).

Houd op Twitter @VS_2012 in de gaten voor het laatste nieuws.

Foto's werden gemaakt door De Fotomeisjes.